مقایسه نرم افزار MSP و Primavera

 مقایسه نرم افزار MSP  و Primavera

primavera-vs-project2

 

مدیریت پروژه، شامل بکارگیری چهار عامل اساسی زیر به منظور رفع نیازهای پروژه است

دانش(Knowledge)  

 مهارتها  (Skills)

ابزار (Tools)

تکنیکها (Techniques)

 نقش ابزار مناسب در پیشبرد اهداف مدیریت پروژه انکارناپذیر است. در واقع پس از طراحی سیستم مدیریت پروژه در سازمان، به کارگیری ابزار مناسب در این سیستم، یکی از مهمترین عوامل محقق آننده اهداف مدیریت پروژه در سازمان است.

کنترل پروژه msp

 MSP نرم افزار 

 نرم افزار MSPیکی از قوی ترین و قدیمی ترین نرم افزارهای موجود کنترل پروژه محسوب میشود. این نرم افزار قریب به ١٠ سال است که به بازار ایران وارد شده و به شکل گسترده توسط کاربران و برنامه ریزان پروژه مورد استفاده واقع میشود. مهندسان کنترل پروژه عموماً از این نرم افزار به عنوان ابزاری جهت مدیریت زمان پروژهها استفاده میکنند. مایکروسافت پروجکت، علیرغم وجود برخی محدودیتها و کمبودها (در مقایسه با نرمافزارهای مشابه) به عنوان یک نرمافزار کاربردی و پرطرفدار در جهان و خصوصاً در ایران روزانه مورد استفاده کاربران بیشماری قرار میگیرد.

سهولت کار با این نرم افزار ، قابلیت استفاده از امکانات Windows ، سازگاری با سایر نرم افزارهایOffice MS   و شباهت کامل محیط و جعبه ابزارهای آن با سایر محصولات مایکروسافت، راهنمای Online و کامل داخل برنامه، وجود گزارشها وView  های متنوع، امکان تعریف View ها وTableهای جدید و به طورکلی داشتن یک محیط Friendly User  این نرم افزار را به نوعی از سایر نرم افزارهای مشابه متمایز کرده است.

این نرم افزار، مدیریت پروژه تمام مراحل یک پروژه از برنامه ریزی تا تکمیل و انتقال گزارش های نهایی را در برمیگیرد، به طور خلاصه باید گفت، در یک طرح، MSP  ابزاری ارزشمند است برای:

الف) سازماندهی طرح

 ب) زمان بندی کارها

 ج) اختصاص منابع و هزینه کارها

 د) تنظیم طرح برای برآورد کردن محدودیتها

 ه) آماده کردن گزارش ها برای انتقال طرح

برای شرکت در دوره اموزشی کنترل پروژه با نرم افزار MSP 

. پس از آغاز پروژه و اتمام کار برنامه ریزی پروژه توسط این نرم افزار، آن را برای کنترل و نظارت بر کارهای در دست اقدام، به شرح زیر میتوان به کار برد

 • کنترل عملکرد واقعی

برنامه ریزی روی جدول زمانی پروژه

اصلاح طرح برای رویارویی با احتمالات

ارائه گزارش های مطلوب

شایان ذکر است برای پروژه هایی که بیش از ٩٩٩٩ فعالیت دارند، از ابزارهای پیشرفته تری همچون نرم افزار Primavera  باید استفاده نمود. معمولاً توصیه میشود به دلیل سادگی فوق العاده این نرم افزار و یادگیری سهل تر آن نسبت به سایر ابزارهای دیگرکنترل پروژه، قبل از یادگیری پریماورا و یا سایر نرم افزارهای مدیریت زمان، به یادگیری MSP  پرداخته شود. در این صورت به دلیل مشابهت مبانی و اصول برنامه ریزی و کنترل پروژه در این نرم افزارها، فرایند یادگیری نرم افزارهای پیچیده بسیار ساده تر خواهد شد. ویرایش آخر این نرم افزار تحت عنوان Project ٢٠٠٢ Microsoft  با قابلیت های جدید به بازار آمده است.

کنترل پروژه با پریماورا

نرم افزار primavera

این نرم افزار کامل ترین و قدرتمند ترین ابزار مدیریت پروژه در زمینه مدیریت زمان در جهان شناخته شده است. قادر است پروژه های تا سقف یک صد هزار فعالیت را به همراه منابع با محدودیت ها سازماندهی کند.

اساساً طراحی شده است تا پروژه های بسیار بزرگ و پیچیده را بدون هیچگونه محدودیتی در تعریف و اختصاص منابع، به شکل کاملاً منعطف و ساده برنامه ریزی و کنترل نماید.

 

همیشه سوالات متعددی برای مدیران پروژه مطرح میشود که بارزترین آنها: «این کار کی تمام می شود؟»، «چه کسانی کار را انجام میدهند؟»، «چه اتفاقی خواهد افتاد اگر» و از این قبیل میباشد. پاسخ این سوالات را به سرعت و به شکل صحیح ارائه خواهد نمود. کاربر به راحتی میتواند اطلاعات پروژه و فعالیتهای آن را در این بانک اطلاعاتی جمع آوری نموده و به طرق مختلفی آنها را دسته بندی کرده و به نمایش درآورد. همچنین به سادگی میتواند روی جزئیات فعالیت های پروژه متمرکز شده و نتایج کار خود را در قالب گزارش و نمودار های گرافیکی دل خواه نمایش دهد.

به کمک ابزارهای انعطاف پذیر از قبیل ٢۴ کد فعالیت، ١۶ کد بخشهای اطلاعاتی دلخواه، ١٠ کد پروژه، ١٩مرحله مرتب سازی داده ها و ٢٨ مرحله فیلتر به همراه ٣١ تقویم برای برنامه ریزی فعالیتها میتوان اطلاعات پروژه را در قالب های گوناگون دسته بندی و تجزیه و تحلیل آرد. این نرم افزار توسط طراحانی آه خود مدیر پروژه بودهاند، تهیه شده است و دقیقاً به همین دلیل است که غالب نیازمندی های مدیران پروژه را در برنامه ریزی و کنترل طرح ها پاسخگو می باشد.

به کمک  این نرم افزار میتوان شبکه فعالیتها را سریعاً در قالب گرافیکی تهیه کرد و همچنین امکان انتخاب نوع فعالیت را به سهولت امکان پذیر می باشد.

پریماورا سازماندهی اطلاعات پروژه را آسان نموده است و میتواند شرایط مورد نظر شما را به فعالیتها تحویل نماید. تحت شبکه بودن این قابلیت را به آن بخشیده است تا کاربران متعدد بتوانند در نقاط مختلف و به شکل همزمان یا در زمانهای دلخواه به بانک اطلاعاتی یگانه متصل و پروژههای خاص را برنامه ریزی و کنترل نمایند. امکان لینک ؛ بازخوانی اطلاعات و اشتراک داده های با سایر نرم افزارهای مدیریت پروژه همچون MSP و Expedition)  که به آن هم خواهیم پرداخت) نیز وجود دارد.

برای شرکت در دوره کنترل پروژه با Premavera

مهمترین قابلیت نرم افزار primavera ساختار Database فایل های آن می باشد بـه ایـن معنا که هـر یـک از اطلاعـات فعالیتها ، منابع ، هزینه ها، تقویم ها ، ایتم های سفارشی ، ساختارهای شکست کار ، لـی اوت هـا و غیـره در بانک های مختلف ذخیره شده آه ارتباط آنها از طریق فیلدهای کلیدی برقرار میگـردد.

بنـابراین هنگـامی کـه   یک پروژه را ایجاد می نمائید در حدود ٢١-٢٣ فایل ایجاد می شود، که هر یک بخشی از اطلاعات پـروژه را ثبـت و نگهداری می نمایند. بنابراین چنانچه با ساختارهای این بانک ها آشنا باشیم بـه راحتـی مـی تـوان اطلاعـات پروژه را حتی در محیط های خارج از برنامه  مثلا صفحه گسترده ها ایجاد و سپس در این نرم افزار Import نمـود

. به علاوه به دلیل همین ساختارهای  Database  گونه می توان داده ها را به اشتراک گذاشته و به طور همزمان چندین آاربر می توانند بسته به سطح دسترسی تعریف شده بر روی برنامه پروژه آار نمایند.

مقالات مرتبط
کنترل پروژه با نرم افزار msp
کنترل پروژه با نرم افزار msp تعریف پروژه یک پروژه مجموعه‌ای از فعالیتهاست که برای دستیابی به منظور یا هدف خاصی انجام می‌گیرد . پروژه‌ها شامل فعالیتهایی هستند که باید در تاریخهای معین ، با ...
مدارک قابل ترجمه مدارک قابل ترجمه امروزه تمامی افراد به دنبال مدارکی مربوط با کار های خود هستند که بتوانند ان مدرک را به کشور های اروپایی ارایه کنند و بتوانند از طریق آن مدرک به کشور های مطرح ...
مدیریت و کنترل پروژه مدیریت و کنترل پروژه  پروژه به چه معناست و منظور از مدیریت و کنترل پروژه چیست ؟ امروز میخواهم در رابطه با مدیریت پروژه مقاله ای به شما ارائه بدهم، اینکه پروژه چیست و چه ...
مدارک برای مهاجرت مدارک مهاجرت برای مهاجرت به کشور های اروپایی باید با یکی از راه های مربوط مهاجرت کرد که راحت ترین ان مهاجرت از طریق مدارک تحصیلی و همچنین مدارک کاری است که با توجه به ...
نرم افزار msp
معرفی نرم افزار msp نرم‌افزار MSP نرم افزار msp برای مدیریت زمانی پروژه های بزرگ و کوچک و حتی کنترل اعمال روزانه فردی .نرم‌افزار ام‌اس پروجکت  برای مدیرت پروژه‌ها بر پایه ...
کنترل پروژه تعریف مدیریت پروژه مدیریت‌پروژه، برنامه‌ریزی و هدایت پروژه در چهارچوب زمان، هزینه و کیفیت مشخص به‌ سوی ایجاد نتایج مشخص‌ آن است. مدیریت‌پروژه ...
دوره های آموزشی مرتبط
کنترل پروژه
تعداد ساعات دوره : 32 ساعت
نوع گواهینامه : مدرک رسمی وزارت علوم
نوع دوره : آموزش حضوری
قیمت : 450,000 تومان
آموزش نرم افزار MSP
تعداد ساعات دوره : 2 ماه 120 ساعت
نوع گواهینامه : مدرک رسمی وزارت علوم
نوع دوره : آموزش مجازی , غیرحضوری
قیمت : 150,000 تومان
دوره پریماوار
تعداد ساعات دوره : 32 ساعت فشرده ساعت
نوع گواهینامه : مدرک وزارت علوم
نوع دوره : آموزش حضوری
قیمت : 390,000 تومان
نظرات شما
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
تلفن مشاوره مشاوره رایگان