مدیریت تبلیغات

:مدیریت تبلیغات

یکی از بحث‌های ارزشمند و ارزش آفرین در مدیریت بازاریابی محسوب می‌شود.

حتی به علت گسترده شدن مفاهیم آن، عملاً به عنوان یک رشته مستقل (و نه بخش کوچکی از بازاریابی) در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی جهان تدریس می‌شود.

:سود و زیان در تبلیغات

 حتی اگر بدانیم مقداری از پولمان در تبلیغات به هدر برود باز نیز چره ای جز تبلیغ کردن نداریم  زیرا تبلیغ کردن باعث ایجاد درخواست برای ان محصول میشود و این درخواست ها باعث فروش هرچه بیشتر ان محصول میشود

اگر چه هنوز هم، گاهی آژانس های تبلیغاتی برای توجیه کمپین های تبلیغاتی حجیم و گران‌قیمت، حرف وانامیکر را نقل می‌کنند، اما واقعیت این است که امروزه با توسعه دانش مدیریت تبلیغات، این سهم پنجاه درصدی تا حد زیادی کاهش پیداکرده است (اگر چه باید بپذیریم که سهم بودجه‌های هدر رفته، برای آزمودن و یادگیری، هرگز به صفر نمی‌رسد و نباید انتظار داشته باشیم که برسد

جهت ثبت نام در دوره های مدیریت تبلیغات اینجا کلیک کنید

:رشته مدیریت تبلیغات 

رشته مدیریت تبلیغات یکی از رشته های ارزشمند در مدیریت بازاریابی است و به دلیل زیاد بودن قواعد ان به عنوان یک رشته مجزا شناخته میشود.

تخصص در مدیریت تبلیغات به این دلیل که به1صورت مستقیم بر درامد و سود تاثیر میگذارد همیشه جزو ارزشمند ترین مشاغل بوده است.

برای جذب افراد بیشتر در تبلیغات چه کارهایی را باید انجام داد؟

باید توجه داشت برای اثر بخشی بیشتر تبلیغات باید به نکاتی که در ادامه گفته میشود توجه کرد

نکته اول:برای یک تبلیغ خوب استفاده از یک الگوی مناسب است که باعث میشود که افراد بیشتری به ان پروژه و ان محصول جذب شوند

نکته دوم:نکته بعدی که برای تبلیغ بسیار مهم است سلیقه جامع است که برای فروش وجذب هرچه بیشتر افراد باید در تبلیغات در نظر گرفته شود

 

 جهت شرکت در دوره های مدیریت تبلیغات اینجا کلیک کنید

:نقش تبلیغات در کسب و کار

واقعیت این است که در گذشته – و حتی گاهی امروز – به تبلیغات الزاماً با دید مثبت نگاه نمی‌کرده‌اند. گاهی آن را رواج مصرف‌گرایی می‌دانسته‌اند و گاهی، اتلاف منابع کسب و کارها.

اگر چه تبلیغات می‌تواند گاهی هر دو معنای فوق را داشته باشد، اما اینکه علمی تا این حد گسترده که می‌تواند موتور محرک اقتصاد و عامل ایجاد تقاضا و رشد تولید و صنعت باشد را به کلی نفی کنیم و کنار بگذاریم، منطقی و معقول نیست.

:رابطه تبلیغات با سایر فعالیت‌های سازمانی

تا همین چند سال قبل، تبلیغات یک عملیات فرعی مستقل در سیستم کسب و کار محسوب می‌شد.

بخشی از فروش را به تبلیغات اختصاص می‌دادند و از آژانس‌های تبلیغاتی یا واحد تبلیغات شرکت می‌خواستند که این بودجه را به بهترین نحو ممکن هزینه کند.

اما طی دهه‌ی اخیر، ابزارهای ارتباط با مشتری بسیار متنوع شده‌اند.

 

 

 

برچسب ها
نظرات شما
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
تلفن مشاوره مشاوره رایگان