فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی از سنت های باستانی چینی است. در این اصل، هدف ایجاد تعامل و هارمونی میان انسان و طبیعت است. معنی این کلمه باد و آب است و در کل به ایجاد آرامش از تعامل عناصر مادی با حرکت آب و باد اشاره دارد. فنگ شویی برای استفاده دکوراسیون داخلی منزل به گونه ای که انرژی را در خانه تقویت می کنند به کار گرفته می شود.

یکی از روش های این اصل، دوری از انباشته کردن است. انباشتگی احساس خستگی را به انسان القا می کند و حس حبس شدن را همراه دارد. در حالی که اکثر افراد این انباشتگی را موجب زیاد شدن دارایی هایشان می دانند. در واقع فنگ شویی قانون دوری از انرژی های منفی است.

پیروی از این اصل، موجب ایجاد حس آرامش و انرژی مثبت در خانه می شود. دغدغه ها و درگیری های ذهنی از ساکنین خانه دور می شود. این اصل، قوانین خاص خودش را دارد که به اختصار تعدادی از آن ها را تعریف می کنیم:

رنگ

درست است که رنگ های تیره حس آرامش را در فرد ایجاد می کند، اما رنگ های روشن می توانند انرژی را در افراد خانه ایجاد کنند و برای فعالیت های شاد و پر تحرک آن ها را آماده کنند. در این اصل رنگ های نارنجی و قهوه ای نماد دانش و سلامتی و رنگ سفید به تحکیم خانواده اشاره دارد.

چیدمان مبلمان

باید فاصله مبلمان از درب ورودی زیاد باشد. عسلی ها گرد شکل باشند تا انرژی بیشتری در خانه جریان داشته باشد. مبلمان کمی از دیوار فاصله داشته باشند و چیدمان باید به گونه ای باشد که پای افراد به پایه های مبلمان برخورد نکند.

آینه

آینه از عناصر مهم در این اصل است. این شی زیبا نقش مهمی در انعکاس انرژی های مثبت دارد. انواع آینده از جمله هشت ضلعی، مسطح و … در فنگ شویی کاربرد بسیار دارند و انرژی مثبت را تقویت می کنند. وجود آینه امری ضروری است.

گل و گیاه

انرژی مثبت در فضای خانه با وجود گل و گیاه طبیعی، جریان پیدا می کنند. گیاهانی مانند پیچک می توانند بسیار موثر باشد. ولی حواستان باشد که گیاهان با برگ های سوزنی شکل، انرژی منفی را به محیط می رسانند.

علم فنگ شویی امروزه بسیار اهمیت و پرکاربرد است. دانش تئوری و علمی در این زمینه می تواند به افراد در طراحی بهتر دکوراسیون کمک شایانی کند. با شرکت در کلاس فنگ شویی در آموزشگاه هادی، می توانید در انتهای دوره مدرک معتبر با مهر وزارت علوم را دریافت کنید.

مقالات مرتبط
چیدمان آشپزخانه با اصول فنگ شویی چیدمان آشپزخانه با اصول فنگ شویی امروز میخواهم از نکاتی که در چیدمان آشپزخانه با اصول فنگ شویی میتواند برایتان مفید باشد را برایتان بگویم ، در ابتدا  فنگ شویی را ...
فنگ شویی و دکوراسیون فنگ شویی و دکوراسیون  فنگ شویی یا فانگ شویی ( Feng Shui ) که سابقه 3000 سال دارد و به معنای باد و آب است.  فنگ شویی یک فلسفه و فن باستانی در چین می ...
فنگ شویی
فنگ شویی و تاثیر آن در دکوراسیون فنگ شویی فنگ به معنی باد و شویی آب است. در فرهنگ چینی باد و آب مظهر سلامتی و پاکی است. در نتیجه فنگ شویی خوب، خوشبختی است و فنگ شویی بد، بدشانسی و بدبختی است.اساس فنگ شویی ...
دوره های آموزشی مرتبط
تعداد ساعات دوره : 1 روزه ساعت
نوع گواهینامه : مدرک رسمی وزارت علوم
نوع دوره : آموزش مجازی , غیرحضوری
قیمت : 390,000 تومان
نظرات شما
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
تلفن مشاوره مشاوره رایگان