سازه های چوبی رزینی ( وودگلس ) چیست و چطور

 رزین اپوکسی و ساخت سازه های چوبی (وود گلس)

سلام خدمت دوستداران کار با چوب .. کار با چوب سابقه دیرینه داره و چوب همیشه حس طبیعت و زندگی رو داخل منزل و محل کار منتقل میکنه.چند وقتی هست که تمایل مردم به استفاده از چوب در طراحی دکوراسیون داخلی خونه ها به شدت افزایش پیدا کرده البته به شکل مدرن !

سازه های چوب و رزین “وود گلس” چیست ؟

به ترکیب چوب و رزین وود گلس گفته می شود.

در کارگاه چوب و رزین خواهید آموخت:

1.قالب گیری یک کفه

2.قالب گیری دوکفه

3. قالب گیری سلیکونی

4. ساخت زیور آلات تزئینی با رزین اپوکسی

5. ساخت صفحه های چوبی شفاف  با قابلیت عبور نور

6. ساخت پله های چوب و رزین

مفهوم کلی:

رزین اپوکسی

رزینی است که خاصیت چسبندگی بسیار بالایی داشته و بالاترین کاربرد را در ترمیم تقویت و مقاوم سازی انواع سازه ها,پوشش صنایع دستی,عایق بندی ودفع قطعات الکتریکی کاربرد دارد. رزین اپوکسی از دو ماده تشکیل شده است رزین اپوکسی و هاردنر این دو بخش باید با نسبت دقیقی که توسط تولیدکننده مشخص می شود مخلوط شوند. رزین های اپوکسی برای پخته شدن به کوره نیاز ندارند بلکه در مجاورت هوا به تدریج سفت می شوند. این نوع رزین در جهان به عنوان رزین مناسب برای کارهای هنری دسته بندی شده است چون عوارض سمی بسیار کمی دارند و در کارگاه با تهویه مناسب می توان به راحتی از آن استفاده کرد. از رزین اپوکسی برای ساخت زیورآلات رزینی میزرزین تابلوهای ژئود آبستره و….استفاده می شود.

رزین اپوکسی از خانواده رزینهای دو جزیی است که شامل “پایه ی رزینی” و “هاردنر” میباشد. این دو جزء باید به نسبت مشخصی که بنا به فرمولاسیون و کاربرد آن متفاوت است با یکدیگر مخلوط شده و سپس روی سطح یا قالب مورد نظر ریخته شود.

 

انواع رزین های سنتزی

 پلی استر

رزینی است که در مقابل رطوبت و حرارت مقاوم است و در مقاوم سازی مخازن مجسمه سازی و تولید سنگ مصنوعی کاربرد دارد.رزین پلی استر مایعی است که با درصد مشخصی هاردنر ترکیب شده و پس از گذشت زمان معین سفت میشود رزین پلی استر برای سفت شدن باید در کوره پخت شود میزان هاردنر اضافه شده در کیفیت دوام و رنگ آن تاثیر داردبخارات آن بسیار سمی است و باید در محیطی با تهویه کامل به همراه با ماسک دستکش و عینک آزمایشگاهی با آن کار کرد پلی استر بعد از سفت شدن غیر سمی است و قابلیت سوراخ کردن سنباده زدن را دارد این نوع رزین بادوام بوده و در مجسمه سازی کارهای صنعتی و تولید سنگ مصنوعی کاربرد دارد.

فنولیک

رزینی است که مقاومت حرارتی بالایی دارد و در تولید کامپوزیت ها و صنایع الکترونیک استفاده می شود.

وینیل استر

رزینی است که دارای خواص شیمیایی و مکانیکی مناسب بوده و در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارد در لوله کشی ها کانال ها و تانکرهای حمل اسید های رقیق و سوخت ها و…کاربرد دارد

 

 نمونه عکس های دوره ساخت سازه های چوبی ( وود گلس ) 

 

برچسب ها
نظرات شما
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
تلفن مشاوره مشاوره رایگان
کلیک کنید تماس با ما در واتس اپ