SEO بهینه سازی موتور های جستجو

Search engine

سئو متشکل از از کلمات Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی موتور های جستجو است سئو را میتوان مجموعه از روش ها و راهکار ها برای تغییر و مدیریت وب سایت ها بیان کردن و به این منظور نیست که محتوا را با روش غیر اخلاقی تولید و منتشر کنیم بلکه برای کمک به بهبود رویت و ارتباط وب سایت ها در نتایج جستجو با هدف رتبه بندی عادلانه است.

سئو یک فرایند ساده و مختصر نیست بلکه یک پروسه کامل و نیازمند دانش فراوان ، مهارت و زمان است .موتور های جستجو بزرگ مثل گوگل به طور مداوم با تغیر مبنا های الگوریتم های رتبه بندی سعی میکنند تا غیر قابل پیش بینی باشد ، به این صورت تولید کنندگان محتوای سایت ها دائما تلاش میکنند تا محتوای خود را کاربردی ، یکتا و کابرپشند تولید کنند ، هدف اصلی موتور های جستجو هم این است که افراد را وادار کنند مطالب جذاب و آن چیزی که کاربر به دنبال است را تولید کنند و از ایجاد محتوای بی ارزش ( Spam ) و کپی جلو گیری کنند . به همین دلیل یکی از وظایف متخصصان سئو به روز بودن به دنبال مطالعه بیشتر بودن است .

بهینه سازی سایت یکی از فعالیت هایی است که توسط توید کننده محتوا و متخصص سئو انجام می شود.

الگوریتم های رتبه‌بندی گوگل دارای بیش از 200 معیار جهت رتبه‌بندی یک سایت است. از این رو متخصصین سئو می‌بایست مهم‌ترین این معیار‌ها را جهت پیاده‌سازی موفق سئو بدانند.

برای شرکت در کارگاه آموزشی SEO کلیک کنید

اهداف سئو چیست ؟

هدف سئو کمک به وب سایت‌ها در بدست آوردن رتبه بالا در نتایج جستجوی طبیعی و افزایش رابطه میان صفحات و کلمات کلیدی سرچ شده توسط کاربران است. نمایش دادن بیشترین صفحات مرتبط با جستجو دارای مزایای زیادی هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو است که در آن کاربر بیشترین نتایج مرتبط جستجو شده را پیدا می‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد می‌شوند.

پس از آن که سئوبرای بهبود رتبه‌بندی وب سایت‌ها در نتایج جستجوی طبیعی شروع به کار کردند، این فرآیند نیازمند دانش و زمان برای پیاده‌سازی روش‌های خود شد. زمان، اصلی ترین فاکتور اولیه برای بهینه شدن سایت و یا یک صفحه است.

متناسب به اینکه چگونه کلمات کلیدی رقابتی در بهینه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند، سئو هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌کشد تا به نتیجه برسد. اگر چه ممکن است نتایج بهینه‌سازی جستجو به سرعت دیده نشود ولی در دراز مدت مزایای سئو باعث افزایش رتبه‌بندی سایت و افزایش بازدیدکنندگان است. برای وب سایت‌ها خیلی مهم است که در صفحه اول نتایج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتیجه طبیعی اول که 58.4 درصد کلیک‌ها را شامل می‌شود، قرار گیرند.

بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

  • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
  • باعث ایجاد برند می شود.
  • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
  • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
  • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
  • بهترین ابزار برای تبلیغات است.

برای شرکت در کارگاه آموزشی SEO کلیک کنید

سئو درون صفحه (On Page SEO)

کنترل مستقیم کدها و یا محتویات وب سایت شما مثل تصویر، پیوند و … را سئو دورن صفحه میگویند؛ به طور کلی هر چیزی که در سایت خود بارگذاری می‌کنید مربوط به SEO On Page می‌شود. این روش پایه تمام تلاش‌های بهینه‌سازی است زیرا جایی است که شما بیشترین کنترل را روی آن دارید. هر گونه تغییری را که شما در محتویات سایت خود ایجاد می‌نمایید در نتایج جستجو تاثیر گذار خواهد بود

سئو بیرون صفحه (Off Page SEO)

روش بهینه سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهایی است که در خارج از وب سایت شما انجام می‌شود این مورد شامل تمام عناصری  است که می‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندی بالای سایت شما کمک کند. SEO Off Page در درجه اول در بدست آوردن پیوند دهندگان (پیوندهایی که از سایت‌های دیگر به سایت شما اشاره می‌کنند) متمرکز می‌شود سپس با استفاده از روش‌هایی که در خارج از وب سایت انجام می‌شود به بهینه‌سازی موتور جستجو می‌پردازد.

مقالات مرتبط
آموزش نصب گوگل آنالیتیکس Analytics آموزش نصب گوگل آنالیتیکس معمولا وبسمتر ها علاقه زیادی به تجزیه و تحلیل آمار وبسایت و بررسی اطلاعات بازدیدکنندگانشون دارند. این اطلاعات و دیتاها به مدیران وبسایت ها کمک میکنه ...
seo چیست؟
Seo چیست؟ Seo چیست؟ در جواب سوال Seo  چیست؟ میتوان گفت که  Seo یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جذاب و فریبنده هستند. Seo برگرفته از عبارت Search ...
دوره های آموزشی مرتبط
SEOimage
تعداد ساعات دوره : 16 ساعت
نوع گواهینامه : مدرک رسمی وزارت علوم
نوع دوره : آموزش حضوری
قیمت : 340,000 تومان
تعداد ساعات دوره : 18 ساعت ساعت
نوع گواهینامه : مدرک رسمی وزارت علوم
نوع دوره : آموزش حضوری
قیمت : 200,000 تومان
نظرات شما
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
تلفن مشاوره مشاوره رایگان