مکان شما : صغحه نخست مقالات کامپیوتر برخی از نکات نرم افزار ورد (word)
برخی از نکات نرم افزار ورد (word)

همانطور که می دانیم امروزه نرم افزار ورد (word) به عنوان یکی از نرم افزارهای دوره ICDL مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار گرفته است. قطعا شما نیز هنگام کار کردن با این نرم افزار به مشکلاتی برخورده اید. مرکز آموزش مجازی هادی برخی از نکات و ترفندهای این نرم افزار را در قالب مقاله ای طراحی و در دسترس علاقمندان قرار داده است.

نکات نرم افزار word

راهکار درست کپی کردن متن از اینترنت به ورد (word)

به منظور رفع مشکل درهم ریختگی و نا مرتب بودن متن پس از کپی کردن یک مطلب از اینترنت در برنامه word ، ساده ترین راه این است که بعد از انتخاب متن مورد نظر از اینترنت و انتخاب گزینه copy به محیط word بیایید حالا از منوی Edit  گزینه Paste Special  را انتخاب کنید (نه گزینه Paste ). بعد از انتخاب این گزینه، کادر محاوره‌ای باز می‌شود که باید از آن گزینه Unformatted Text را انتخاب کنید. با این کار، فقط متن شما در Word چسبانده می‌شود بدون این که فرمت و شکل و شمایل‌های اضافی، مزاحم کارتان شوند.

رفع مشکل چسبیدن کلمات در ورد 2010

 

تنها راه حلی که برای رفع این مشکل پیشنهاد شده است ذخیره سازی فایل های ورد 2010 به فرمت ورد 2003 می باشد که البته راه حل جالبی نبوده و موجب از دست رفتن تنظیمات و افکت های (جلوه های بصری) ویژه ورد 2010 می شود.

در این جا ترفند و روشی ساده برای رفع مشکل چسبیدن کلمات در ورد 2010 ارائه می گردد.

پنجره برنامه word 2010  را از منوی استارت زیر منوی Microsoft Office باز کنید ، تب فایل را باز کرده و از پنل سمت چپ آن گزینه Options را انتخاب کنید ، پنجره Word Options باز می شود از پنل سمت چپ روی گزینه Advanced کلیک کنید از پنجره باز شده به Title (عنوان) Compatibility Options For رفته و با باز کردن منوی کرکره ای مقابل آن گزینه All New Documents را انتخاب نمایید و سپس از زیر آن با باز کردن منوی کرکره ای ذخیره سازی سند گزینه Microsoft Office Word 2007 را انتخاب نمایید و سپس ok را کلیک کنید تا تنظیمات بر قرار گردد. بهتر است سند فعلی را که یک فایل خالی می باشد در گوشه ای ذخیره نمایید تا تنظیمات حفظ گردد.

اکنون فایل های وردی را که شما در ورد 2010 می سازید مطابق با ورد 2007 ذخیره می شوند و لذا مشکل چسبیدن کلمات در آن بوجود نخواهد آمد.

تبدیل هرچه آسانتر فونتهای ناشناس بکار رفته در یک فایل به فونتهای شناخته شده در آن سیستم

کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

1. منوی Tools و گزینه Option را انتخاب نمائید.

2. به زبانه Compatibility بروید.

3. دکمه Substitution را بزنید.

4. لیست فونتهای ناشناس در ستون سمت چپ کادر و جایگزینهای آن در ستون سمت راست کادر موجود می‌باشد.

5. جهت تبدیل فونتهای ستون سمت چپ به فونتهای موجود هرکدام را از جدول بالا انتخاب و از قسمت زیرین جایگزین آن را نیز انتخاب کنید.

6. پس از تکمیل جایگزینهای مناسب دکمه Convert Permanently را زده و سپس تمامی کادرهای باز شده رو OK کنید.

حال در فایل شما تمامی فونتهای ناشناس تبدیل به فونتهای تنظیم‌شده گردیده‌اند.

 

روش تایپ اعداد فارسی در ورد 2007 و 2010

برای این منظور باید نسخه 2010 بر روی File و در نسخه ورد 2007 بر روی آرم MS(در بالا سمت چپ) کلیک کنید. سپس گزینه Option را انتخاب کنید: در نسخه 2010 Option در لیست سمت‌چپ کادر و در نسخه 2007 Word Options را انتخاب کنید.
بعد از انتخاب گزینه Option ، در قسمت سمت چپ Advanced را انتخاب کرده و سپس Show Document Content را پیدا کنید. در زیر این بخش به دنبال عبارت Numeral بگردید، بعد از یافتن این عبارت، در جلوی آن منوی کشویی را باز کرده و مقدار آن را به Context تغییر دهید.

مرتب سازی جدول در ورد (Word)

گزینه Sort در منوی Table را انتخاب کنید، در مقابل Sort by نام ستونی که قصد مرتب کردنش را دارید وارد کنید.
گزینه Type نوع داده‌های موجود در جدول را مشخص می‌کند.(متن یا عدد)
با استفاده از Then by می‌توانید ستون‌های دیگر را مرتب سازید و توسط has My List باید مشخص کنید آیا سرتیتر دارید یا خیر. اگر روی Header Row کلیک کنید هنگام مرتب سازی عنوان را جابجا نمی‌کند.
گزینه Ascending بطور صعودی و گزینه Descending بطور نزولی مرتب‌سازی می‌کند.

تاریخ انتشار : شنبه 20 آگوست 2016 دسته : مقالات , کامپیوتر بازدید : 1,066 بار نظرات : بدون نظر نویسنده : مدیر سایت
مقالات مرتبط
نرم افزار word
نرم افزار word و کاربرد آن نرم افزار Microsoft word نرم افزار word جزء نرم افزارهای آفیس است. نرم افزارهای آفیس نرم افزارهای پر کاربردی هستند که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند. ورد ، پاورپوینت، اکسل ...
نظرات شما
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
تلفن مشاوره مشاوره رایگان