مکان شما : صغحه نخست مقالات ویژه بازار کار ایمنی، بهداشت و محیط زیست
ایمنی، بهداشت و محیط زیست

ایمنی-بهداشت-محیط زیست

ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HES)

(HSE) از سه کلمه بهداشت، ایمنی، محیط زیست تشکیل شده است.

امروزه فلسفه HSEبا نگرشی نوین به مسائل بهداشت ،ایمنی وزیست محیطی در صنعت ،از اهمیت ویژه ای در توسعه همه جانبه کشور وپیشرفت ورشد جامعه انسانی برخوردار است . سیاستهای اتخاذ شده در این نگرش بر اساس اهدافی از جمله ارتقای سطح سلامتی کارکنان ،کاهش آثار نامطلوب صنعت بر محیط زیست  ،افزایش آثار مثبت برصنعت زیست ،افزایش آثارمثبت صنعت بر جامعه ،افزایش ایمنی کارکنان ،تجهیزات وتاسیسات در مراکز صنعتی ،کاهش حوادث وآسیب های محیط های صنعتی ،به پایین ترین میزان ممکن از طریق حذف شرایط نا ایمن تعیین شده اند.
نظام مدیریت فراگیر HSEبا ایجاد بستر فرهنگی به تبیین تاثیر متقابل عوامل بهداشت ،ایمنی ومحیط زیست پرداخته واز این روش نواقص ،مخاطرات بالقوه ،حوادث ومشکلات را مورد ارزیابی قرارداده وروشهای مبتنی بر پیشگیری را ارائه می دهد .

برای شرکت در دوره ی مدیریت ایمنی و بهداشت محیط زیست کلیک کنید

بخش بهداشت

این بخش با هدف حفظ وارتقای سطح سلامت کارکنان شاغل در شرکت ها ایجاد می گردد چراکه بهداشت، علم وهنر حفظ سلامت وتندرستی کارکنان است .سازمان بهداشت جهانی WHO،سلامت (Heaith) را رفاه کامل جسمی ،روانی ،اجتماعی ونه فقط نبود بیماری می داند علم بهداشت در ایران شامل سه شاخه اصلی بهداشت محیط،بهداشت حرفه ای وبهداشت عمومی می باشد .امروزه به دلیل تنوع شدن حرفه های مختلف وصنعتی شدن کشور ،بهداشت حرفه ای نیازی اساسی برای رسیدن به توسعه پایدار شناخته شده است زیرا این نیروی انسانی متخصص وسالم است که می تواند توسعه پایدار را تضمین کند وچنین امری میسر نمی شود مگر آنکه اجرای ضوابط بهداشت حرفه ای در جامعه نهادینه گردد.

برای شرکت در دوره ی مدیریت ایمنی و بهداشت محیط زیست کلیک کنید

بخش ایمنی

هر ساله میلیونها حادثه ناشی از کار در دنیا رخ می دهد که برخی از این حوادث منجر به مرگ وبرخی دیگر موجب از کار افتادگی وآسیب های ناتوان کننده می گرددکه ممکن است تا مدتها باقی بماند.
حوادث معمولا ناشی از شرایط نا ایمن (Unsafe Conditio)ویا اعمال نا ایمن (Unsafe Act)  می باشد. شرایط نا ایمن عموما بدلیل طراحی نامناسب فرآیند ویا تجهیزات مورد استفاده ویا شرایط کار پر مخاطره بروز می نماید واعمال ناایمن اغلب  به دلیل فاکتورهای انسانی واشتباهات فردی (Human Error)اتفاق می افتد.
به طور کلی خسارات مالی یا جانی،عواقب وپیامدهای منفی حوادث صنعتی را تشکیل می دهند و وقوع حوادث یا سبب آسیب دیدن دستگاهها ،تجهیزات ،محصولات ،فرآیند تولید یا محیط کار می شود ویا منجر به بروز صدمات غیر قابل جبران جسمی وجانی خواهد گردید.

برای شرکت در دوره ی مدیریت ایمنی و بهداشت محیط زیست کلیک کنید

بخش محیط زیست

ضرورت حفاظت محیط زیست در جهان امروز به موازات رشد صنعت وتکنولوژی و به دنبال آن ،بروز آلودگی ها ،اهمیت بیشتری پیدا کرده است .رشد ناموزون صنایع کشور در سالهای اخیر وادامه روند فعلی آن، اکوسیستم ها را به شدت تحت تاثیر قرارداده ومی دهد. لذا هدایت فعالیتهای صنعتی به گونه ای که کمترین آثار زیانبار را بر محیط زیست داشته باشد ضروری است.

برای شرکت در دوره ی مدیریت ایمنی و بهداشت محیط زیست کلیک کنید

بخش آموزش

امروزه نیروی انسانی ارزشمندترین سرمایه هر سازمان می باشد که افزایش سطح مهارت ،توانایی وانطباق پذیری آنان شرط لازم برای دستیابی به اهداف هر سازمان می باشد.
با توجه به موارد فوق آموزش در بخش های بهداشت ،ایمنی ومحیط زیست حائز اهمیت است.
بدین منظور منابع آموزشی قابل دسترس در داخل وخارج شور بکارگرفته می شوند تا با افزایش سطح علمی کارشناسان HSE وکارکنان شرکت این امور را در دسترسی به اهداف سازمانی یاری دهد.

برای شرکت در دوره ی مدیریت ایمنی و بهداشت محیط زیست کلیک کنید.

تاریخ انتشار : سه شنبه 2 می 2017 دسته : مقالات , ویژه بازار کار بازدید : 643 بار نظرات : بدون نظر نویسنده : مدیر سایت
مقالات مرتبط
برنامه ریزي سازمانی
سطوح برنامه ریزی سازمانی و مزایای آن برنامه ریزی سازمانی مدیر یا مدیران برنامه‌ریزی، برنامه‌ریزی را با یک تحلیل موقعیتی آغاز می‌‌نمایند و درچارچوب محدودیت زمانی و منابع، اطلاعات مرتبط با مسأله ...
سیستم اطلاعات مدیریت MIS
سیستم اطلاعات مدیریت MIS در سازمان ها سیستم مدیریت اطلاعات درمیان سرمایه های یک سازمان اعم از نیروی انسانی، سرمایه های مالی، ماشین آلات و تجهیزات، اطلاعات، باارزشترین آنهاست واین مساله به این دلیل است که تمام ...
فاینانس
همه چیز در مورد فاینانس و ریفاینانس و یوزانس ریفاینانس (اعتبار اسنادی کوتاه مدت): استفاده از تسهیلات کوتاه مدت بین بانکی ( معمولا یکساله ) را ریفاینانس گویند . نوعی گشایش اعتبار اسنادی می باشد که فوشنده/ذینفع در زمان ...
مدیریت دانش ( KM ) مدیریت دانش یا KM ، مدیریت دانایی یا مدیریت اندوخته‌های علمی که معادل آن به انگلیسیاست  Knowledge management – KM به معنای در دسترس قرار دادن نظام‌ مند ...
پتینه
پتینه و تکنیک های آن روی دیوار پتینه چیست؟ پتینه هنر کهنه کردن و یا به عبارتی رنگ و لعاب دادن به اشیا، اجسام و سطوح و هرچیز رنگ پذیر می باشد. در دو گروه کلی رنگ و بافت تقسیم میشود که هر کدام از این دو روش ...
دوره سیستم های اطلاعات مدیریت پروژه (PMIS)
سیستم های اطلاعات مدیریت پروژه (PMIS) چیست؟ سیستم های اطلاعات مدیریت پروژه (PMIS) پروژه‌ها به دلیل ماهیت متنوع و غیر تکراریشان ، ساختاری متفاوت از کارهای روزمره جاری سازمان‌ها دارند . با توجه به همین موضوع ، ...
دوره های آموزشی مرتبط
تعداد ساعات دوره : 2 ماه 120 ساعت
نوع گواهینامه : مدرک رسمی وزارت علوم
نوع دوره : آموزش حضوری , مجازی
قیمت : 190,000 تومان
تعداد ساعات دوره : 16 الی 32 ساعت
نوع گواهینامه : مدرک رسمی وزارت علوم
نوع دوره : آموزش حضوری ، مجازی
قیمت : 320,000 تومان
مسئولین دفاتر
تعداد ساعات دوره : 16 الی 32 ساعت
نوع گواهینامه : مدرک رسمی وزارت علوم
نوع دوره : حضوری , غیرحضوری
قیمت : 300,000 تومان
مدرک HSE
تعداد ساعات دوره : 1 ماه 40 ساعت
نوع گواهینامه : مدرک رسمی وزارت علوم
نوع دوره : آموزش حضوری و غیرحضوری
قیمت : 300,000 تومان
تعداد ساعات دوره : 2 ماه 120 ساعت
نوع گواهینامه : مدرک داخلی
نوع دوره : آموزش مجازی , غیرحضوری
قیمت : 150,000 تومان
نظرات شما
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
تلفن مشاوره مشاوره رایگان